Home

Útok v Kábulu

Útok v Kábulu - Aktuálně

 1. Útok v Kábulu. Útok v Kábulu. Centrum afghánského Kábulu zasáhla silná exploze, k útoku se zatím nikdo nepřihlásil Útok v Kábulu Foto: R reklama.
 2. isterstvo vnitra. Zasaženy byly převážně obytné čtvrti. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát
 3. Agentura DPA připomněla, že terčem raketového útoku byl Kábul i v srpnu. Útok si tehdy vyžádal několik obětí a zraněných a přihlásila se k němu teroristická organizace Islámský stát (IS). Unikátní restaurace v Kábulu. Hosty obsluhuje robotická žena. 21
 4. isterstvo vnitra
 5. isterstva zdravotnictví. Na místě byl i přední afghánský politik Abdulláh Abdulláh, nic se mu nestalo. Zatím není jasné, kdo má atentát na svědomí, hnutí Tálibán odpovědnost odmítlo.

Útok v Kábulu si vyžádal osm mrtvých, řada z bomb dopadla blízko Zelené zóny. Kábul Nejméně osm lidí zahynulo a dalších 31 utrpělo zranění při sobotním raketovém útoku v afghánské metropoli Kábulu. Podle agentury AP o tom informovalo afghánské ministerstvo vnitra. Zasaženy byly převážně obytné čtvrti Čtrnáct lidí přišlo o život a dalších 50 osob utrpělo zranění při dnešním útoku sebevražedného atentátníka v blízkosti kábulského letiště. K činu se prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická skupina Islámský stát (IS). Útok se stal krátce poté, co se dnes do Afghánistánu po ročním exilu vrátil uzbecký generál a.

Útok v Kábulu si vyžádal osm mrtvých

V centru Kábulu se odpálil sebevražedný atentátník, zabil nejméně 12 lidí. K útoku se přihlásilo islamistické hnutí Tálibán. Na svatbě v Kábulu se odpálil sebevrah, zabil 63 lidí. K útoku se hlásí Islámský stát. Je to nejkrvavější atentát v afghánské metropoli od loňského ledna, kdy při pumovém útoku na. Páteční útok na oblíbenou libanonskou restauraci v diplomatické čtvrti afghánské metropole Kábulu si vyžádal 21 obětí. Informovaly o tom světové agentury s odvoláním na místní policii. Převážnou většinu zabitých tvoří cizinci, žádný český občan mezi nimi není, potvrdilo ministerstvo zahraničí ČR. Podle nejnovější bilance jsou mezi oběťmi tři.

křižák zelený

50 obětí - 8. prosince 2015 - Útok na letiště v jihoafghánském Kandaháru nepřežilo nejméně 50 lidí, včetně mnoha civilistů. Je to masakr, prohlásil Dejan Panic, koordinátor italské nevládní organizace Emergency, která v Kábulu provozuje stejnojmennou nemocnici, kam přivezli více než padesátku zraněných. #. Raketový útok v obytných čtvrtích Kábulu si vyžádal pět mrtvých a 25 zraněných . Nejméně pět lidí zahynulo a dalších 25 utrpělo zranění při sobotním raketovém útoku v afghánské metropoli Kábulu. Podle agentury DPA o tom informovalo afghánské ministerstvo zdravotnictví. Ministerstvo vnitra uvedlo, že zasaženy. Čtrnáct mrtvých a padesátku zraněných si vyžádala exploze v blízkosti kábulského letiště, která nastala krátce poté, co se v neděli do Afghánistánu po ročním exilu vrátil uzbecký generál a první viceprezident Rašíd Dóstum. Asi padesátka dalších utrpěla zranění. Zřejmě šlo o sebevražedný útok a afghánská policie nevyloučila, že bilance obětí bude.

Nejméně 13 lidí zabili a 15 dalších zranili neznámí ozbrojenci, kteří v úterý 12. května zaútočili na nemocnici v afghánské metropoli Kábulu. Informovala o tom agentura R s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra. Asi 100 lidí se podařilo z objektu evakuovat. Na záběrech zveřejněných afghánskou televizí TOLO bylo vidět, jak příslušníci afghánských. Posledních několik měsíců byl v Kábulu poměrně klid, úterní útok proto všechny zaskočil. Když jsme uslyšeli ten obrovský výbuch, který otřásl hlavním městem a stejně tak pocitem bezpečí jeho obyvatel, vyběhli jsme na střechu Média: Islámský stát převzal odpovědnost za útok v Kábulu Teroristická skupina Islámský stát* se přihlásila k odpovědnosti za ostřelování prezidentského paláce v Kábulu. Informovala o tom francouzská agentura Agence... 20.07.2021, Sputnik Česká republik Při útoku na porodnici v Kábulu zemřelo 24 lidí. Jedna matka během bojů porodila. KÁBUL/PRAHA V úterý napadli porodnici Dashte Barchi v afghánském Kábulu neznámí útočníci. Po několikahodinové přestřelce s policií zůstalo v nemocnici 24 mrtvých. Mezi nimi i dva novorozenci, několik matek a zatím nespecifikovaný počet.

Trump se pochlubil úspěchy boje s Islámským státem

Útok odsoudil generální tajemník OSN António Guterres, Evroá unie i česká diplomacie, která zároveň vyjádřila upřímnou soustrast rodinám a blízkým obětí. Ozbrojený útok na univerzitu v afghánském hlavním městě Kábulu si včera vyžádal životy nejméně 22 studentů a profesorů Téma útok v kábulu na wiki.blesk.cz. Přečtěte si veškeré aktuální informace o tématu útok v kábulu - nejnovější články, aktuality, fotografie, videa. Kompletní zpravodajství na wiki.blesk.c Afghánistán: Útok na těhotné ženy a děti je odporný. Kábul/Praha, 13. května 2020 - Lékaři bez hranic jsou zdrceni včerejším útokem na těhotné ženy, matky a děti, kterým poskytovali lékařskou péči v porodnici nemocnice Dasht-e-Barchi v Kábulu. Ve chvíli, kdy těhotné ženy a děti hledaly zdravotní péči, vtrhnul.

Minimálně 21 obětí si vyžádal páteční teroristický útok v afghánské metropoli Kábulu. Ozbrojenci zaútočili v restauraci v diplomatické čtvrti. Většina mrtvých jsou cizinci, žádný Čech však podle ministerstva zahraničí nezemřel. K útoku se přihlásilo hnutí Taliban Reportérka CNN popsala útok v Kábulu. Před 16 dny. Radikální hnutí Tálibán už několik týdnů postupně zabírá území v Afghánistánu a teď se násilí přesunulo i do hlavního města Kábulu. Během výbuchů a střelby nedaleko sídla ministra obrany zemřelo osm civilistů. Ve středu se k činu přihlásil právě Tálibán Sobotní útok sebevražedného atentátníka na svatbě v Kábulu si vyžádal 63 mrtvých a 182 zraněných, oznámilo afghánské ministerstvo vnitra. Mezi mrtvými jsou ženy a děti. Hnutí Tálibán odpovědnost popřelo, k útoku se přihlásil Islámský stát Pumový útok. Bilance útoku v Kábulu: 90 mrtvých a spousta zraněných. Nejméně 90 mrtvých a 400 zraněných si vyžádal středeční atentát ve vládní a diplomatické čtvrti afghánské metropole Kábulu. Nálož, která byla zřejmě umístěna v cisterně na vodu řízené sebevražedným atentátníkem, explodovala nedaleko.

Americký prezident Donald Trump v neděli překvapivě zrušil mírové rozhovory s afghánským islamistickým hnutím Tálibán. Za důvod označil čtvrteční útok tálibánského sebevražedného atentátníka v afghánské metropoli Kábul, při němž zemřel příslušník americké armády a 11 dalších lidí Útočník ubodal v Německu tři lidi! Svědci ho odráželi židlemi a klacky. Německo se vzpamatovává ze strašlivého útoku, při kterém muž ozbrojený nožem v pátek odpoledne zabil tři lidi, dalších pět vážně zranil. Policie útočníka postřelila a zadržela, má se jednat o mladého muže ze Somálska. Motiv útoku zatím.

Proti vládě Tálibánu, který v neděli ovládl celou zemi propukají v posledních dnech protesty v některých městech včetně metropole Kábulu. Spojené státy přitom vyjádřily obavu z toho, že by v nynější chaotické situaci mohla podniknout teroristický útok tamní odnož organizace Islámský stát Snímky pořídil americký univerzitní profesor Bill Podlich, který odjel v roce 1967 na dva roky do Afghánistánu, aby tu pracoval pro UNESCO. Byl odborníkem na vzdělávání na vysoké škole v Kábulu. Za dobu svého působení zachytil mnoho obrázků z obyčejného místního života, který dnes už v takové podobě neexistuje

Američanka Leah Lokan, která pracovala jako zdravotní sestra v Kalifornii, se během cyklistického výletu zastavila ve městě Ovando, kde se rozhodla přespat ve stanu, informuje BBC.. Poblíž kampu se však v noci pohyboval medvěd grizzly, který 65letou spící ženu v noci vytáhl z jejího stanu a zabil Oběť zůstala v bezvědomí. 21. 8. 2021 19:38 Zahraniční. Ortodoxní židovský muž zůstal po tvrdém útoku ležet v bezvědomí na zemi. Útočník mu udeřil pěstí do tváře a odešel. Hledá ho londýnská policie, která zároveň vyšetřuje podobný útok na dítě. Ten se, podle místních médií, odehrál asi hodinu a půl. Útok v Kábulu si vyžádal osm mrtvých a přes 30 zraněných. Aktualizováno 21.11.2020, 19:00 21. listopadu 2020, 11:14 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK Nejméně osm lidí zahynulo a dalších 31 utrpělo zranění při dnešním raketovém útoku v afghánské metropoli Kábulu Bilance atentátu v Kábulu z minulé středy stoupla na více než 150 mrtvých. Oznámil to afghánský prezident Ašraf Ghaní. Dosavadní bilance útoku byla 90 mrtvých a čtyři sta zraněných. Jde o nejkrvavější útok v dějinách země

Raketový útok v Kábulu si vyžádal mrtvé a desítky

Při sebevražedném útoku v Kábulu bylo zabito nejméně 28 lidí a 329 zraněno. Sebevražedný útočník odpálil vozidlo v centru města a další ozbrojenci zaútočili na lidi kolem. Policie prohlásila, že přestřelka je už u konce. K útoku v Kábulu se přihlásil mluvčí Talibanu. Útok přichází týden poté, co Taliban. Bombový útok v Kábulu: Výbuchy zabily minimálně čtyři desítky lidí. Nejméně 40 lidí bylo zabito a další 30 zraněno při sebevražedném útoku na západě Kábulu.Terčem výbuchů bylo pravděpodobně šíitské kulturní a náboženské centrum. K sérii bombových útoků se zatím nikdo nepřihlásil. Informace uvedla. Raketový útok v afghánském Kábulu 23 listopadu, 2020 23 července, 2021 Redakce Afghánistán, USA. Facebook 0 Like 0 Tweet 0 Email 0. Dvacet tři raket zasáhlo v sobotu afghánské hlavní město Kábul. Během raketového útoku bylo zabito nejméně osm civilistů a na místě nalezeny desítky zraněných. Taliban popírá účast Nejméně osm lidí zahynulo a dalších 31 utrpělo zranění při dnešním raketovém útoku v afghánské metropoli Kábulu. Podle agentury AP o tom informovalo afghánské ministerstvo vnitra. Zasaženy byly převážně obytné čtvrti. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS) Ke střelbě na Kábulské univerzitě došlo 2. listopadu 2020 v 11:00 místního času. Tři ozbrojení lidé zaútočili na kampus Kábulské univerzity v Kábulu, přičemž zahynulo 35 lidí a dalších 50 lidí bylo zraněno. Útok začal v době, kdy se očekávalo, že do kampusu přijedou vládní úředníci na otevření íránského knižního veletrhu

Při sebevražedném útoku v Kábulu dnes zahynulo 48 lidí, dalších 67 jich utrpělo zranění, oznámilo afghánské ministerstvo zdravotnictví. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil. Předchozí podobné útoky ale měli na svědomí převážně teroristé z organizace Islámský stát (IS), uvedla agentura R K útoku se přihlásilo hnutí Taliban prostřednictvím svého mluvčího Zabiulláha Mudžáhida, který rozeslal e-mailové prohlášení médiím, napsala agentura AP. Minulý týden zabil sebevražedný útočník z řad Talibanu v Kábulu 14 Nepálců, kteří pracovali pro bezpečnostní službu na kanadském velvyslanectví Sebevražedný bombový atentátník dnes při útoku na policejní stanoviště v Kábulu zabil nejméně 11 lidí a dalších 25 zranil. Mezi zabitými jsou příslušníci tamních bezpečnostních sil i civilisté. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na afghánské ministerstvo zdravotnictví Dvojitý útok v Kábulu — Události, Nejméně 25 lidí zahynulo při dvojitém útoku v Kábulu. Další padesátka utrpěla zranění Loni při pumovém útoku spáchaném v blízkosti vjezdu do kampusu přišlo o život osm lidí, v roce 2013 ozbrojenci při útoku na Americkou univerzitu v Kábulu zabili 13 lidí, připomíná agentura AP. Nedávný útok sebevražedného atentátníka u školy v převážně šíitské čtvrti Kábulu si vyžádal 24 mrtvých a přes 100.

V minulosti se k velkým pumovým útokům v Kábulu většinou hlásilo buď islamistické hnutí Taliban, které od svého svržení v roce 2001 bojuje proti Západem podporované vládě, nebo teroristická organizace Islámský stát. Taliban ale po útoku odmítl, že by za tento krvavý čin nesl odpovědnost Útok v Kábulu — Události, Už 43 mrtvých si vyžádal pondělní útok na vládní budovu v afghánském hlavním městě Kábulu Bombový útok poblíž školy v afghánském Kábulu si vyžádal nejméně 50 obětí, většina z nich byli studenti. Dalších 100 lidí bylo při útoku zraněno. Zatím se k útoku, který podle všeho cílil na mladé studentky, nikdo nepřihlásil V Kábulu střídá jeden krvavý útok druhý, je to nejtěžší mise. 10.10.2007. HRADEC KRÁLOVÉ/KÁBUL - Velitel polní nemocnice z Hradce Králové Igor Krivosudský prošel už řadou zahraničních misí. Ta v Afghánistánu je podle něj ale nejtvrdší. Teroristické útoky jsou zde totiž nyní na denním pořádku

Útok v Kábulu si vyžádal osm mrtvých a přes 30 zraněných

Nejméně 63 mrtvých a 151 zraněných si vyžádal sobotní bombový útok v Kábulu, uvedl mluvčí afgánské vlády. Počet obětí podle něj patrně ještě poroste, neboť mnozí ze zraněných jsou v kritickém stavu. K atentátu, který byl podle agentury AFP jedním z nejkrvavějších v afgánské metropoli za poslední roky, se přihlásilo radikální islamistické hnutí. Při sebevražedném útoku v Kábulu zemřelo sedm lidí, atentátník se odpálil předčasně. 12:29, 09. března 2018 Autor: Globe24.cz / ČTK. Kábul - Při dnešním atentátu v Kábulu přišlo o život nejméně sedm lidí a stejně osob bylo zraněno. K útoku se zatím nepřihlásila žádná skupina Ozbrojenci v sobotu dobyli Mazáre Šaríf, které bylo jedním ze tří z posledních velkých měst pod správou afghánské vlády. Tálibán získal i centrální provincii Logár, jejíž hlavní město Púli Alam je 70 kilometrů od Kábulu a je tak klíčové pro možný útok na metropoli

Při explozi v afghánském hlavním městě Kábulu v sobotu zahynulo nejméně 55 lidí, dalších 150 bylo zraněno. Z útoku, k němuž došlo v blízkosti školy, prezident Ašraf Ghaní obvinil hnutí Tálibán, které však vinu odmítá Islamistické hnutí Tálibán v sobotu zahájilo útok na severoafghánské město Mazáre Šaríf, které je jedním z posledních tří velkých měst dosud kontrolovaných afghánskou vládou. Bojovníci Tálibánu se zároveň přiblížili ke Kábulu, od kterého je podle některých zdrojů dělí jen několik kilometrů. Do metropole v posledních dnech před rychlou ofenzivou. Při několika explozích v blízkosti školy v západní části afghánské metropole Kábulu zemřelo nejméně 55 lidí. S odvoláním na zdroj z bezpečnostních sil o tom dnes informovala agentura R. Dalších nejméně 150 lidí je zraněno, někteří z nich vážně. Afghánské ministerstvo vnitra zatím uvádí 30 mrtvých. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil Moc děkuju diplomatům z @mzvcr a @ArmadaCR, kteří vyjednávali v extrémně složitých podmínkách v Kábulu, aby se naši afghánští spolupracovníci dostali do letadla. — Jakub Kulhanek (@JakubKulhanek) August 17, 2021. Z Kábulu vylétlo druhé české letadlo, na palubě je také velvyslanec Islamisté v Kábulu vystříleli vládní budovu: Bilance pondělního teroru je děsivá. 12:57, 25. prosince 2018 Autor: ČTK Nejméně 43 lidí zahynulo podle nové bilance při pondělním útoku ozbrojenců na vládní objekt v afghánské metropoli Kábulu, uvedlo dnes tamní ministerstvo zdravotnictví

Útok v Kábulu si vyžádal nejméně 27 životů

Při několika explozích v blízkosti školy v západní části afghánské metropole Kábulu zemřelo nejméně 40 lidí, další desítky jich byly zraněny. S odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra o tom dnes informovala agentura R. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Afghánský prezident Ašraf Ghaní odpovědnost za výbuch připsal hnutí Tálibán, které to ale. V Kábulu zaútočil sebevražedný atentátník na konvoj s vojáky NATO. Zatím není jasné, zda si útok vyžádal mrtvé nebo zraněné. Čeští vojáci jsou v pořádku, řekla mluvčí Generálního štábu české armáda Útok na vzpomínkové shromáždění v Kábulu nepřežilo 27 lidí, dalších 29 utrpělo zranění, uvedl mluvčí afghánského ministerstva zdravotnictví. Na místě byl i premiér Abdulláh Abdulláh, nic se mu nestalo. Zatím není jasné, kdo má atentát na svědomí, hnutí Tálibán odpovědnost odmítlo

Útok v Kábulu si vyžádal osm mrtvých, řada z bomb dopadla

 1. Útok v centre Kábulu pred prejavom prezidenta Foto: TASR/AP . Podľa správ miestnych médií sa prezident a ďalší afganskí činitelia v čase raketového útoku zúčastňovali na modlitbách pri príležitosti sviatku íd al-ahdá. Terčom útoku mal byť podľa nich prezidentský palác
 2. Americký odvetný nálet v Kábulu způsobil civilní ztráty. Během leteckého úderu americké armády, který byl přímou odpovědí na útok Tálibánu na civilní letiště v Kábulu, došlo k civilním ztrátám. Potvrdilo to americké velitelství v Kábulu, nicméně neprozradilo, kolik lidí bylo zraněno nebo zabito
 3. Americký prezident Donald Trump zrušil mírové rozhovory s afghánským hnutím Tálibán. Za důvod tohoto překvapivého kroku označil čtvrteční útok sebevražedného atentátníka v Kábulu, při němž zemřel příslušník americké armády a dalších 11 lidí a k němuž se přihlásil právě Tálibán. Trump rovněž na twitteru uvedl, že odvolal tajné setkání v Camp.
 4. ované auto a pak atakovali budovu. 22.06.2015, Sputnik Česká republika. 2015-06-22T17:23+0200
 5. V Kábulu se zvedá nová vlna strachu. 28. 1. 2014 / Miloš Kaláb. Teroristický útok v Kábulu o weekendu ve druhé polovině ledna, při němž zahynulo 21 lidí včetně 2 Kanaďanů, se připravoval dlouhou dobu. Podle pana Matthewa Fishera z agentury Postmedia News, který Kábul několikrát navštívil, byl tento útok nevyhnutelný
 6. istra obrany zemřelo osm civilistů. Ve středu se k činu přihlásil právě Tálibán

Útok IS v Kábulu po návratu viceprezidenta si vyžádal 14

Americký prezident Donald Trump zrušil mírové rozhovory s afghánským hnutím Tálibán. Za důvod tohoto překvapivého kroku označil čtvrteční útok sebevražedného atentátníka v Kábulu, při němž zemřel příslušník americké armády a dalších 11 lidí a k němuž se přihlásil právě Tálibán Kompletní převzetí moci Talibanem má v Afghánistánu dopad na přítomnost katolických misionářů. Jezuité se rozhodli pozastavit své působení na území této země na dobu neurčitou. V Kábulu v současné době čekají na evakuaci dva indičtí jezuité: vedoucí mise v Afghánistánu P. Jerome Sequeira a P. Robert Rodrigues. V podobné situaci jsou i čtyři sestry Matky Terezy Tweet. Nejméně osmnáct mrtvých a dalších šest zraněných si vyžádal sobotní útok na hotel Intercontinental v afghánském Kábulu. Kolem deváté hodiny večer místního času do něj vpadli tři ozbrojenci ve vojenských uniformách a podle svědka Abdara Rahmána Násirího křičeli: Nenechte nikoho naživu, ať je dobrý či. Německo v reakci na rozsáhlý teroristický útok v Kábulu zrušilo deportaci neúspěšných afghánských žadatelů o azyl, která byla chystaná na dnešní den. Oznámil to německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU). Naopak Rakousko na útok ohled nevzalo a do Kábulu dnes odsunulo 17 Afghánců. Počet obět..

Kábul - Aktuálně

 1. Při útoku dvojice sebevražedných atentátníků v Kábulu zemřely více než dvě desítky lid
 2. Z Kábulu se snaží dostat tisíce lidí a řada zemí evakuuje své ambasády. Z Afghánistánu již uprchl i prezident Ašraf Ghaní, který odletěl zřejmě do Tádžikistánu. Bojovníci Tálibánu získali podle svých velitelů kontrolu nad prezidentským palácem v Kábulu
 3. Kábul - Na nejméně 55 mrtvých vzrostla bilance úterního útoku sebevražedného atentátníka na účastníky náboženského shromáždění v afghánské metropoli Kábulu. Islamistické hnutí Tálibán se od útoku v úterý pozdě večer distancovalo. K činu se zatím nikdo nepřihlásil, úřady ale podezírají teroristickou skupinu Islámský stát (IS), která často útočí.

Útok v Kábulu si vyžádal 21 obětí, většina jsou cizinci

 1. isterstva vnitra
 2. Při sebevražedném útoku v Kábulu zemřelo sedm lidí, dalších 327 zraněno! 19. dubna 2016 · Zprávy · Redakce. Nejméně 28 lidí dnes zahynulo a dalších 329 utrpělo zranění při útoku sebevražedného atentátníka a dalších ozbrojenců v centru afghánské metropole Kábulu. K atentátu se přihlásilo hnutí Taliban
 3. Americká univerzita v Kábulu se ve středu večer stala terčem útoku, při kterém zahynulo celkem 12 lidí, z toho sedm studentů, tři policisté a dva členové ochranky. Dalších 44 osob utrpělo zranění, je mezi nimi 35 studentů. Příslušníci bezpečnostních složek usmrtili dva útočníky. Útok začal obrovskou explozí, poté následovala střelba
 4. ulosti se ale k velkým pumovým útokům v Kábulu většinou hlásilo buď islamistické hnutí Taliban, které od svého svržení v roce 2001 bojuje proti Západem podporované vládě, nebo teroristická organizace Islámský stát
 5. istr obrany Martin Barták, který se
 6. V souvislosti s bombovým útokem sebevražedného atentátníka na shromáždění duchovních a věřících v Kábulu v den svátku narozenin muslimského proroka Mohameda dne 20. listopadu 2018 vyslovuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR své rozhořčení a vyjadřuje upřímnou soustrast a účast rodinám a blízkým všech obětí i zraněným osobám

Útok ozbrojenců v Kábulu trval hodiny. Mrtvých je několik desítek U jedné z vládních budov v afghánské metropoli Kábulu dnes sebevražedný útočník odpálil výbušninu umístěnou v automobilu, načež se na místě začalo střílet a do budovy vtrhli útočníci vyzbrojení samopaly i výbušninami a začali odtud. Na letišti v Kábulu pokračuje chaos poté, co vládu nad zemí převzalo radikální hnutí Tálibán. Obyvatelé Afghánistánu se zoufale snaží uprchnout ze země. Bezpečí u příslušníků americké armády našla mimo jiné malá holčička, tu lidé předali vojákům přes zeď. Dramatický okamžik zachytilo video zveřejněné BBC Nejméně 40 mrtvých a 140 zraněných si vyžádal sobotní bombový útok v Kábulu, uvedla agentura R s odvoláním na představitele ministerstva zdravotnictví. Podle serveru BBC News byl útok dílem sebevražedného atentátníka, k akci se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán AFP informovala, že prvá nálož explodovala v centre Kábulu v utorok neskoro večer. O necelé dve hodiny otriasol Kábulom ďalší silný výbuch, po ktorom nasledovali menšie explózie a streľba z ručných zbraní. Aj tento útok sa odohral v blízkosti veľmi dobre zabezpečenej zelenej zóny a jeho terčom boli domy poslancov Sobotní útok sebevražedného atentátníka na svatbě v Kábulu si vyžádal 63 mrtvých a 182 zraněných. Oznámilo to v neděli afghánské ministerstvo vnitra. Mezi oběťmi jsou ženy a děti. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Radikální hnutí Tálibán útok odsoudilo

Počet obětí bombového útoku v Kábulu vzrostl na 103

Václav Umlauf: O prohrané válce jsme psali už v roce 2017. Nyní je třeba shrnout rozdíl mezi ruskou okupací Afghánistánu a jejich prohrou na jedné straně a prohranou válkou ve Vietnamu a evakuací Saigonu a současným debaklem v Kábulu na druhé straně K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Exploze si vyžádala nejméně 12 obětí na životech, došlo k ní se při modlitbách u příležitosti svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán Brutální útok v metru - policie hledá svědky. První letadlo s evakuovanými z Kábulu. ČT24. 27K views · Yesterday. 1:11. Mládě čápa dostalo protézu z 3D tiskárny. ČT24. 33K views · Yesterday. 1:59. Hnutí Taliban už podle BBC ovládá naprostou většinu afghánského území. Radikálové ráno vstoupili i do hlavního.

Pád Kábulu bude mít dalekosáhlé důsledky i pro Evropu. Větší, než se nyní předpokládá Tálibán se po převzetí moci nad Afganistánem zaměří nejspíše na destabilizaci situace právě v Pákistánu. Babiš to po útoku na Kalouska s Topolánkem pořádně schytal Proti vládě Tálibánu v posledních dnech vypukají protesty v některých městech včetně metropole Kábulu. Spojené státy přitom vyjádřily obavu z toho, že by v nynější chaotické situaci mohla podniknout teroristický útok tamní odnož organizace Islámský stát (ČTK První letadlo, které z Kábulu dnes odlétne, bude nejspíš převážet indický diplomatický sbor. Na palubě letounu C-17 indické armády by mělo být celkem 120 lidí, včetně indického velvyslance. VIDEO: Brutální útok v centru Prahy. Útočníci zbili dva mladíky, pak šli tanči Sebevražedný útok u školy v Kábulu má nejméně 13 obětí. Tomáš a Tamara Klusovi zpívají o Babišovi: Andy je břídil! Nejsme stádo z agrostatku! Škoda Octavia 2.0 TDI 85 Kw. Až 21 osob bylo v pátek zabito při bombovém útoku na restauraci populární mezi cizinci v afghánském hlavním městě Kábulu. Útočník se odpálil poblíž vchodu a.

Štědrodenní útok na vládní budovu v Kábulu nepřežilo nejméně 43 lidí. Masakr trval skoro osm hodin. 25. prosince 2018 4. Na budovu ministerstva veřejných prací a ministerstva práce a sociálních věcí zaútočila skupina ozbrojenců. Poté, co pronikli do budovy, střílela trojice mužů na každého, koho uviděli Kábul - Při několika explozích v blízkosti školy v západní části afghánské metropole Kábulu zemřelo nejméně 40 lidí, další desítky jich byly zraněny. S odvoláním na. Mezinárodní společenství ostře odsoudilo teroristický útok v Kábulu. 2017-06-01 15:43:12: cri : Dopoledne 31. května došlo v afghánském hlavním městě Kábulu k vážnému teroristickému útoku, při kterém zemřelo nejméně 80 lidí, a dalších 350 lidí bylo zraněno. Podle afghánského ministerstva vnitra se počet obětí. V pondělí by se podle něj mělo rozhodnout, jak bude česká vláda postupovat dál - zda se případ stane jedním z bodů standardní agendy pravidelných jednání členů aliance, nebo jestli Česko požádá o svolání mimořádné schůzky velvyslanců při NATO podobně, jako o ni požádala Británie v roce 2018 po útoku novičokem

Raketový útok v obytných čtvrtích Kábulu si vyžádal pět

Druhé evakuační letadlo odletělo z Prahy v pondělí kolem 11 hodin. Vpodvečer ministr obrany Metnar informoval, že airbus přistál v Baku a čeká na povolení k přistání v Kábulu. Další záchranné mise mohou pokračovat až v návaznosti na zajištění základních podmínek pro bezpečný přílet a odlet 31. května vydala Rada bezpečnosti OSN prohlášení, ve kterém důrazně odsoudila teroristický útok v afghánském hlavním městě Kábulu, a vyjádřila rezolutní postoj proti terorismu. V prohlášení se uvádí, že Rada bezpečnosti OSN nejostřejšími slovy odsoudila tento slabošský čin, který byl proveden během ramadánu Páteční útok v Tokiu nebyl v Japonsku prvním podobným případem. Tokijská policie v sobotu ráno potvrdila, že zatkla muže ve věku odpovídajícímu tomu útočníkovu. Devět z desíti napadených lidí odvezla sanitka do nemocnice, pouze jedna studentka je však vážně zraněná Americký prezident Donald Trump v neděli překvapivě zrušil mírové rozhovory s afghánským islamistickým hnutím Tálibán. Za důvod označil čtvrteční útok tálibánského sebevražedného atentátníka v afghánské metropoli Kábul, při němž zemřel příslušník americké armády a 11 dalších lidí

Nejméně 40 lidí zemřelo po výbuchu u školy v

Při útoku Islámského státu u letiště v Kábulu zahynulo

Při výbuchu u školy v Kábulu zemřelo nejméně 25 lidí, zraněných jsou desítky. Při několika explozích v blízkosti školy v západní části afghánské metropole Kábulu zemřelo nejméně 40 lidí, další desítky jich byly zraněny. S odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra o tom informovala agentura R. K útoku. Musíme stáhnout diplomaty. A to okamžitě! Tak včera reagoval ministr zahraničí Jakub Kulhánek (37, ČSSD) na krizi v Afghánistánu, kde radikální hnutí Tálibán postupně ovládá jednu provincii za druhou a blíží se k metropoli Kábulu Útok má oběti na životech, jsou mezi nimi i děti. Dvě z raket poškodily přistávací dráhu letiště a všechny odlety a přílety proto byly zrušeny. Zatím nejsou dostupné žádné zprávy o obětech na životech. Minometný granát podle agentury AP v provincii Kandahár zasáhl taxi a zabil nejméně pět civilistů, z toho dvě. Ale je pravděpodobné, že útok na benešovskou nemocnici byl první vlnou série kybernetických ataků v Česku. Po vyhlášení březnového krizového stavu zaútočili hackeři znovu, tentokrát na brněnskou fakultní nemocnici, na psychiatrii v Kosmonosech a několik dalších státních institucí Teroristické útoky v Bruselu v březnu 2016 byly sérií teroristických činů, k nimž došlo dne 22. března mezi 7:58 a 9:11 hodin tamního času. Útoky si vyžádaly 35 mrtvých a asi 340 zraněných (z toho 62 kriticky). Jejich cílem bylo mezinárodní bruselské letiště Zaventem a stanice bruselského metra Maelbeek v centru města, poblíž budov evroých institucí

Při útoku na nemocnici v Kábulu zahynulo nejméně 13 lidí

Dosud největší taktické cvičení v noci absolvovali pražští policisté, hasiči a záchranáři na Smíchově. Do akce, která probíhala v prostoru skutečného obchodního centra, bylo zapojeno více než tisíc dobrovolníků, kteří představovali běžné zákazníky centra. Sledujte na záběrech Policie ČR, jak testování postupů záchranářů a jejich vzájemná komunikace. Bývalá modelka požaduje po Ronaldovi za údajný sexuální útok astronomickou sumu. Sport. 30. 4. 2021 9:06. Téměř dvě miliardy korun požaduje Američanka Kathryn Mayorgaová po Cristianu Ronaldovi za údajné znásilnění, ke kterému mělo dojít v roce 2009 v Las Vegas. Více informací najdete v novém dílu Sportovního Sociálu

Sebevražední atentátníci v Kábulu povraždili 25 lidí včetně osmi novinářů – NovinkyNahliadanie do cudzieho utrpenia - Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svetePři sebevražedném útoku v Kábulu zahynul Brit a čtyři Afghánci - DeníkMísto sněhu popelSebevražedný atentátník se v Kábulu odpálil na svatbě, 63 lidí zemřelo - iDNES